Výtvarný nápad pro malé děti - vyrábíme a tvoříme s dětmi sovy

Hodnocení uživatelů:  / 3

Výtvarný nápad pro malé děti - vyrábíme a tvoříme s dětmi sovy, sovaTento článek je o tom, že velmi oblíbeným tvořivým námětem pro děti je sova. Sovy zaregistrujete, i kdyby jste je do této doby znali jen jako nápěv písně Tří sester: "Sovy v mazutu". Sovy prostě vedou, můžete se s nimi setkat často a v různých podobách. A taky je tento článek o tom, že i když tvoříte podle vzoru, může to dopadnout úplně úplně jinak Laughing.

Číst dál...

Podzimní nápady - jak vydlabat dýni na Halloween?

Hodnocení uživatelů:  / 0

Podzimní nápady, tvoření na podzim, jak vydlabat dýni na Halloween, tvoříme s dětmi na podzimZvyk dlabat dýně má původ v irské legendě o Jackovi, který za svého života tak hřešil, že po smrti musí bloudit v dýni a svítit si svíčkou na cestu. Na konci října se už brzy stmívá a světlo, které se line z vydlabané dýně, vypadá ve tmě opravdu efektně. Navíc legenda není bez zajímavosti a proto jsme pustili do dlabání dýně taky. Inspirujte se nápadem na tvoření a vydlabejte si s dětmi na Halloween dýni.

Číst dál...

Výtvarný nápad na podzim - ježek jako otisk dlaně a razítka z brambor

Hodnocení uživatelů:  / 5

Ježek se na zimu ukládá k zimnímu spánku a navíc je to sympatické zvíře - stává se tak oblíbeným námětem dětského podzimního tvoření :-). Při troše fantazie lze vidět ježečka i v otisku dětské dlaně a tak jsme se pustili do tvoření. Inspirujte si a vytvořte si ježečka. Je to skvělá vzpomínka na malé ruce našich dětí.

Číst dál...

Podzimní tvoření pro děti - podzimní plody k razítkování se hodí :-)

Hodnocení uživatelů:  / 1

tvoření s dětmi, podzimní motivy, podzimní výtvarné nápady, otisky ovoce.K podzimu patří sklizeň zralého ovoce. Podzimní plody se hodí nejen k jídlu, ale můžeme s nimi i razítkovat. Pokud nebudeme ovoce tiskat na klasický formát papíru, ale předem si vystřihneme velké papírové jablíčko, vznikne nám působivá podzimní dekorace. Protože pracujeme s velkým formátem, dekorace se hodí i do tříd a mateřských center na výzdobu (za tím účelem jsme ji vyráběly s dcerou :). Na toto téma známe spoustu říkadel, kterým můžeme tvoření zpestřit.

Číst dál...

Výtvarný nápad pro malé děti - trháme a lepíme ovoce

Hodnocení uživatelů:  / 2

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.K tradičním podzimním činnostem patří také sklizeň jablek a hrušek. Sběr těchto druhů ovoce vybízí k tvoření :-). Pojďme si s dětmi vyrobit jablíčko a hruštičku :-). Tvoření je velice jednoduché a určeno i pro nejmenší děti. Tvoření navíc můžeme zpestřit různými říkadly (např. Byla jedna babka; Foukej, foukej větříčku apod.).

Číst dál...

Tvoření pro děti na podzim - girlanda z otisků listů

Hodnocení uživatelů:  / 3

tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzim, girlanda z listů, otisky listůV podzimních deštivých dnech zúročíte materiál nasbíraný za hezkých dnů. Přišel čas hrát si s nasbíranými a vylisovanými listy :-). Listy jsou krásný podzimní motiv, můžete si spolu s dětmi vytvořit působivou podzimní dekoraci do bytu. Girlanda je vytvořena pomocí otisků listů, výroba se tak hodí i pro menší děti.

Číst dál...