Výtvarný nápad pro malé děti - vyrábíme a tvoříme s dětmi sovy

Hodnocení uživatelů:  / 5

vyrábíme sovy, tvoříme s dětmi sovyTento článek je o tom, že velmi oblíbeným tvořivým námětem pro děti je sova. Sovy zaregistrujete, i kdyby jste je do této doby znali jen jako nápěv písně Tří sester: "Sovy v mazutu". Sovy prostě vedou, můžete se s nimi setkat často a v různých podobách. A taky je tento článek o tom, že i když tvoříte podle vzoru, může to dopadnout úplně úplně jinak Laughing. Tenhle námět jednoznačně doporučuji, je jednoduchý. Můžete si sovy přilepit třeba na dveře, je to velmi pěkná dekorace.

Číst dál...

Podzim umí být krásný - podzimní výtvarné náměty a tvoření s dětmi 1.

Hodnocení uživatelů:  / 5

tvoříme s dětmi podzim, podzimní výtvarné náměty podzimAKTUALIZOVÁNO 25.10.2014! Příchod podzimu jsem pravidelně očekávala s mokrým hadrem na hlavě, znamenalo to, že se z hřiště přesuneme do domácnosti, kde se děti budou poměrně hodně nudit.

(Velmi často to je taky bohužel čas, kdy se objevuje častá nemocnost dětí. Dovolím si proto jednu odbočku: mohu jen doporučit přednášku MUDr. Hofthanzlové, která je k shlédnutí na youtube: Proč jsou děti nemocné? Souvislosti uváděné v přednášce jsou velmi zajímavé, já sama se k materiálům MUDr. Hofhanzlové často vracím, mám i knížky. Musím říct, že nemocnost po aplikaci jejích rad u nás opravdu klesla, proto odkaz uvádím, ačkoliv spojení s obsahem webu není úplně zřejmé).

Jak ale můžete zjistit, podzim umí být krásný a poskytuje bezvadné náměty pro tvoření :-). Pro účely tvoření dělím podzim na dvě části: raný - to je to období, kdy podzim teprve začíná, ještě bývá světlo a nebývá tak zima. A podzim pozdní: v listopadu se pak podzim přehoupne do své tmavé části a to je doba pro tvoření lampiónů a svícnů. Na tuto etapu plynule navazuje Advent, kdy se tvoří věnce a kalendáře pro děti. Přichází Mikuláš, kdy se těším na výrobu mikulášských kornoutů pro děti a vánoční tvoření.

Číst dál...

Výtvarný nápad na podzim - ježek jako otisk dlaně a razítka z brambor

Hodnocení uživatelů:  / 10

Ježek se na zimu ukládá k zimnímu spánku a navíc je to sympatické zvíře - stává se tak oblíbeným námětem dětského podzimního tvoření :-). Při troše fantazie lze vidět ježečka i v otisku dětské dlaně a tak jsme se pustili do tvoření. Inspirujte si a vytvořte si ježečka. Je to skvělá vzpomínka na malé ruce našich dětí.

Číst dál...

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem

Hodnocení uživatelů:  / 5

Podzimní strom - otisky rukou a korkovým špuntem, tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzimPodzim hýří nádhernými barvami. Jedním z oblíbených podzimních motivů jsou stromy a jejich krásné barevné listí. Při troše fantazie kmen a korunu stromu může připomínat otisk dlaně a zápěstí. Pomocí prstových barev, fantazie a dětských tlapiček si můžete (relativně :-) jednoduchým způsobem vykouzlit nádherně barevný podzimní strom.

Číst dál...