Výtvarný nápad pro malé děti - vyrábíme a tvoříme s dětmi sovy

Hodnocení uživatelů:  / 5

vyrábíme sovy, tvoříme s dětmi sovyTento článek je o tom, že velmi oblíbeným tvořivým námětem pro děti je sova. Sovy zaregistrujete, i kdyby jste je do této doby znali jen jako nápěv písně Tří sester: "Sovy v mazutu". Sovy prostě vedou, můžete se s nimi setkat často a v různých podobách. A taky je tento článek o tom, že i když tvoříte podle vzoru, může to dopadnout úplně úplně jinak Laughing. Tenhle námět jednoznačně doporučuji, je jednoduchý. Můžete si sovy přilepit třeba na dveře, je to velmi pěkná dekorace.

Číst dál...

Podzimní nápady - jak vydlabat dýni na Halloween?

Hodnocení uživatelů:  / 0

Podzimní nápady, tvoření na podzim, jak vydlabat dýni na Halloween, tvoříme s dětmi na podzimZvyk dlabat dýně má původ v irské legendě o Jackovi, který za svého života tak hřešil, že po smrti musí bloudit v dýni a svítit si svíčkou na cestu. Na konci října se už brzy stmívá a světlo, které se line z vydlabané dýně, vypadá ve tmě opravdu efektně. Navíc legenda není bez zajímavosti a proto jsme pustili do dlabání dýně taky. Inspirujte se nápadem na tvoření a vydlabejte si s dětmi na Halloween dýni.

Číst dál...

Výtvarný nápad na podzim - ježek jako otisk dlaně a razítka z brambor

Hodnocení uživatelů:  / 9

Ježek se na zimu ukládá k zimnímu spánku a navíc je to sympatické zvíře - stává se tak oblíbeným námětem dětského podzimního tvoření :-). Při troše fantazie lze vidět ježečka i v otisku dětské dlaně a tak jsme se pustili do tvoření. Inspirujte si a vytvořte si ježečka. Je to skvělá vzpomínka na malé ruce našich dětí.

Číst dál...

Podzimní tvoření pro děti - podzimní plody k razítkování se hodí :-)

Hodnocení uživatelů:  / 1

tvoření s dětmi, podzimní motivy, podzimní výtvarné nápady, otisky ovoce.K podzimu patří sklizeň zralého ovoce. Podzimní plody se hodí nejen k jídlu, ale můžeme s nimi i razítkovat. Pokud nebudeme ovoce tiskat na klasický formát papíru, ale předem si vystřihneme velké papírové jablíčko, vznikne nám působivá podzimní dekorace. Protože pracujeme s velkým formátem, dekorace se hodí i do tříd a mateřských center na výzdobu (za tím účelem jsme ji vyráběly s dcerou :). Na toto téma známe spoustu říkadel, kterým můžeme tvoření zpestřit.

Číst dál...

Výtvarný nápad pro malé děti - trháme a lepíme ovoce

Hodnocení uživatelů:  / 4

Výtvarný nápad pro malé děti, tvoříme s dětmi na podzim, tvoření jablko a hruška.K tradičním podzimním činnostem patří také sklizeň jablek a hrušek. Sběr těchto druhů ovoce vybízí k tvoření :-). Pojďme si s dětmi vyrobit jablíčko a hruštičku :-). Tvoření je velice jednoduché a určeno i pro nejmenší děti. Tvoření navíc můžeme zpestřit různými říkadly (např. Byla jedna babka; Foukej, foukej větříčku apod.).

Číst dál...

Tvoření pro děti na podzim - girlanda z otisků listů

Hodnocení uživatelů:  / 3

tvoření s dětmi, výtvarné nápady na podzim, girlanda z listů, otisky listůV podzimních deštivých dnech zúročíte materiál nasbíraný za hezkých dnů. Přišel čas hrát si s nasbíranými a vylisovanými listy :-). Listy jsou krásný podzimní motiv, můžete si spolu s dětmi vytvořit působivou podzimní dekoraci do bytu. Girlanda je vytvořena pomocí otisků listů, výroba se tak hodí i pro menší děti.

Číst dál...